Дружеството „Трейс Груп Холд” АД е подписало договор за реконструкция на част от канализационната мрежа в кв. „Три чучура – север“ в Стара Загора. Това съобщи дружеството чрез БФБ – София.
Възложител е Община Стара Загора. Стойността на договора е в размер на 1.65 млн. лв., а финансирането е от бюджета на общината.
Изпълнител на договора е Обединение „Самара 2015“ с водещ партньор „Трейс Груп Холд“ АД, което притежава 60% от капитала и партньор „ДК Инфра“ ООД с 40%. Срокът за изпълнение на договора е 5 месеца, считано от датата на подписване, която е 14 декември 2016 г.
Ще бъде извършена реконструкция на част от съществуващата битова и дъждовна канализация в старозагорския квартал.
Междувременно акционерите на „Трейс Груп Холд” АД приеха предложеното от Съвета на директорите преминаване от едностепенна към двустепенна система на управление на дружеството. Това става ясно от протокола от провелото се на 2 януари общо събрание.
Предложението беше прието без нито един глас „против“ или „въздържал се“. Акциите на „Трейс Груп Холд” АД са общо 24.2 млн. От тях с право на глас са 24 196 000 броя. На заседанието са били представени 18 446 817 броя, представляваши 76.23% от капитала на дружеството.
Общото събрание е взело решение да прекрати мандата и да се освободят от длъжност членовете на Съвета на директорите.
Съставът на Надзорния съвет ще се състои от трима души. За председател бе избран Николай Михайлов, а за членове - Антон Дончев и Манол Денев, който е мениджър бизнес развитие.Тяхното брутно месечно възнаграждение ще бъде в размер на 1200 лв.
С новата двустепенна структура те могат да бъдат заменяни от Надзорния съвет в рамките на минути, защото решенията имат валидност веднага за „Трейс Груп Холд” АД и след вписването в Търговския регистър, за всички други лица последното отнема няколко дни. При едностепенната структура основният акционер Николай Михайлов имаше нужда от над 1 месец, за да свика общо събрание на акционерите и да смени ръководителя.
„Трейс Груп Холд” АД приключи деветмесечието на 2016 г. на загуба от 6.985 млн. лв. спрямо печалба от 6.939 млн. лв., отчетена през същия период на предходната година, като върху негативния финансов резултат основна тежест имат резултатите от дейността на дружествата в страната. За отчетния период те не успяха да реализират планираните обеми строително-монтажни работи, заложени в прогнозите за 2016 г. поради нереализиране на строителните програми на държавата.
Автор: Анна Брандийска